TapNation: Dünya çapında hit oyun yayınlayan girişim

TapNation, basit ve öğrenmesi kolay hiper gündelik oyun yaratıcılarının oyunlarının hit olması için çalışan birinci sınıf bir yayıncılık yaptığı teknoloji girişimidir.
TapNation: Dünya çapında hit oyun yayınlayan girişim

Dünyada gittikçe daha fazla oyun yapımcısı Web3 ve blok zinciri oyunlarına ilgi duyuyor. Oyun yapımcılarından üreticilere kadar giderek daha fazla mobil odaklı şirket, son yıllarda blok zinciri pazarına adım atıyor.

Bu stüdyolardan biri olan TapNation, dünya çapında 80’den fazla stüdyo ile yakın ilişki içinde olan mobil hiper günlük oyunlarda uzmanlaşmış bir teknoloji girişimidir.

Paris merkezli teknoloji girişimi, oyun üreticilerinin oyunlarını test etmeleri ve piyasada yayınlamaları için yüksek potansiyelli oyun konseptleri ve yüksek teknolojili veri araçları sağlıyor. Birçok HIT oyunu yayınlayan girişim, 700 milyondan fazla indirme sağladı.

Hervé Montoute ve Igor Zabukovec tarafından 2019’da kurulan teknoloji girişimi, App Store ve Google Play’de 40 milyondan fazla MAU getiren 15 hiperbasit oyun yayınladı. Hiperbasit oyunlar, genellikle oynaması kolay ve ücretsiz olan mobil video oyunlar ve sade kullanıcı arayüzü olan oyunlara deniliyor. TapNation’ın web sitesinde yer alan verilere göre, en çok indirilen ilk üç oyun 171 milyon indirme ile Ice Cream Inc., ardından Giant Rush (125 milyon indirme) ve Guess Their Answer (28 milyon indirme) geliyor.

TapNation, 2022’nin sonuna kadar çalışanlarını iki kat arttırmayı hedefliyor

Kurulduğu andan itibaren dünya çapında 100’den fazla stüdyoyla ortaklık kuran girişim, yeni stüdyolarla ortaklıklar kurma yoluyla mobil oyun endüstrisindeki profilini daha da büyütmeyi hedefliyor. Ayrıca TapNation, daha fazla ortaklık hedefine ek olarak, şu anda 50 çalışandan oluşan ekibini 2022’nin sonuna kadar ikiye katlama planları ile ölçeklendirmeyi istiyor.

Teknoloji girişimi, Ternoa ile yaptığı ortaklıkla kullanıcıların Ternoa’nın blok zinciri para birimi Capsule Coin ile oyun içi ödüller alabilmesine imkan tanıyor. Ayrıca, akıllı bir telefon oyunu yaratan ve oyunun potansiyeli olduğu düşünen oyun üreticilerine destek olan gelişmiş teknolojik araçlar ve etkili pazarlama teknikleri ile donatılmış TapNation, şu anda yirmiden fazla oyunun en çok satanlar haline gelmesini sağladı.

Tüm teknoloji ve ürün ekipler, AB testleri, kohort analizi, oyun içi davranış analizi ve kârlılık değerlendirmesi ile oyun KPI’larını sürekli olarak geliştiriyor. Sahip olduğu teknoloji ile veri toplamayı ve oyuncuların davranışlarını analiz etmeyi de mümkün kılıyor.