Türkiye’deki En İyisi Yazılım Kursu ve Bootcampler

Türkiye'de yazılım alanında çalışmak için hangi yazılım kursuna gidileceğini, hangi adımların izleneceğini ve hangi programlara katılarak kendimizi nasıl geliştirebiliriz? Bunları detaylı inceleyelim..

Yazılım günümüzde sadece bir meslek değil aynı zamanda bir tutku. Günümüz dijital çağında şayet bu sektörde yer almak istiyorsanız yenilikleri takip etmek ve bu yeniliklere entegre olmak için yazılım dilini öğrenmek şart. Yazılım yerinde saymayan sürekli güncellenen yenilenen bir sektörün parçası. Bu sebeple yazımızın başında buna bir işten ziyade tutku diye bahsettik. 

Yazılımcı olmak, dahası bu dünyanın bir parçası olmak için ise belirli bir eğitimi almak gerekiyor. Bu eğitimi de çeşitli yazılım kursu seçeneklerinden almak mümkün. Türkiye'deki en iyi yazılım kurslarından alabileceğiniz derslere geçmeden önce yazılım kursu nedir ne işe yarar onu cevaplayalım. 

Neden Yazılım Kursu?

Yazılım kursları sektörde yer alabilmek, dijital çağın gerekliliklerini öğrenebilmek adına son derece işlevseldir. Buradan öğreneceğiniz bilgiler ile siz de yazılım dünyasında kariyer yapabilirsiniz. Yazılım kurslarından tam anlamı ile verim alabilmek için öncelikle sizlere belirlenmiş olan derslere düzenli bir şekilde katılmanız gerekir. Bu süreçte bilgisayar ortamında sizlere çeşitli uygulamalar öğretilir. Bu uygulamaların temeli programlama dilidir. Bir yazılım kursu sizlerin bu programlama dilinin mantığını anlamanıza yardımcı olur. Peki, yazılım kursunda hangi programlama dillerini öğreneceksiniz? İşte en önemli nokta da bu. 

En İyi Yazılım Kursu Eğitimleri

En iyi yazılım kursu eğitimlerine girmeden önce sizlere günümüzde en çok kullanılan program dillerinden bahsedelim. Bunlar sırasıyla Python programlama dili, C# programlama dili ve Java programlama dilidir. Alanında uzman kadrolardan oluşan pek çok yazılım kursu bu alanda ilerlemeyi arzu eden insanlara gerekli bilgileri vermektedir. Özellikle günümüzde gençlerin yoğun ilgisi bu kursları çok daha önemli bir hale getiriyor. Yazılım kursu eğitimlerini şimdi tek tek ele alalım.

1. Yazılım Uzmanlığı

Bu yazılım kursu piyasanın talep ettiği yazılım geliştiricileri eğitmektedir. Yazılım uzmanlığı kursuna gittiğinizde piyasada en çok tercih edilen yazılım dillerini öğrenebilirsiniz. Yazılım uzmanlığının temelini atmak istiyorsanız sizlere gerekli alt yapıyı sağlayacak bu kursları tercih edebilirsiniz. Bu kurslar online olduğu gibi fiziksel binalarda da olabilir. Eğer fiziksel bir binada, bir firmadan yazılım uzmanlığı eğitimi alacaksanız bizzat giderek ön bilgiyi alabilir, hedefiniz doğrultusunda size uygun eğitimleri alabilirsiniz.

2. Java Android Kursu

Java programlanın temellerini öğrenebileceğiniz bu kurs özellikle mobil uygulamalarına ilgi duyanlar için oldukça cezbedicidir. Android yazılım geliştirme temellerini öğrenebileceğiniz Java kursu java diline hâkim olabilmeniz için oldukça önemli. Yazılım kursu bünyesinde bu dili öğrendiğiniz takdirde Android platformunda pek çok farklı mobil uygulama hayata geçirebilirsiniz. Java kursları piyasanın talep ettiği personelleri yetiştiren, yazılım dilleri üzerinden eğitim veren kurumlardır. 

3. Python Kursu

Python yazılım dili günümüzde yapay zekanın geldiği noktada oldukça önemli bir yere sahip. Bu yazılım dili özellikle yakın zamanda yapay zekâ ile isminden oldukça sık bahsettirecek diyebiliriz. Bu program dili özellikle dünya üzerinde en sık kullanılan dildir. Python kursu sizlere yapay zekâ, ver bilimi, derin öğrenme ile ilgili pek çok bilgi aktarır.

Python içerisinde pek çok hazır kütüphane bulundurduğundan yazılımla çok içli dışlı olmasanız bile bu eğitimi alabilir ve bu dili öğrenebilirsiniz. Python yazılım dilini öğrenmek diğer yazılım dillerine nispeten çok daha kolaydır. Yazılım kursu tercihinizde bunu da değerlendirebilirsiniz.

4. SQL Veri Yönetimi ve Raporlama Kursu

Bu yazılım dili özellikle büyük şirketlerin, bankaların IT departmanında en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Çünkü bu yazılım dili ile verilerin saklanması, manipüle edilmesi ya da raporlanması gibi pek çok işlem yapılabilir.

Her kurumun verilerini inceleme, analiz etme ve raporlama işlemlerini hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olan bu yazılım dili özellikle bu alanda kariyer yapmak isteyenlerin mutlaka öğrenmesi gereken bir dildir. 

5. Microsoft C# Yazılım Kursu

Arkasında Microsoft'un olduğu C#.NET yazılım dili günümüzde pek çok kurumsal firmada kullanılmaktadır. Yazılım uzmanlığı iş ilanlarına bakıldığında sıklıkla .NET yazılım işlerini görmek mümkündür. C# dili ile yazılım geliştirmek yazılım dünyasında her bakımdan avantaj sağlayacaktır.

Öyle ki bu Microsoft’un üretmiş olduğu Windows işletim sistemi olduğundan oldukça kapsamlıdır. Özellikle Windows en sık kullanılan işletim sistemi olduğundan bu dil üzerinde çalışmak kişiyi daha da geliştirecektir.